İnsansız hava araçları Tunceli'de

  • Ana Sayfa
  • İnsansız hava araçları Tunceli'de
İnsansız hava araçları Tunceli'de
Tunceli'de insansız hava raçları kullanılmaya başlandı. Bir çok karakola yapılması planlanan saldırı önceden tespit edilecek.Abone ol

Tunceli'de insansız hava araçları kullanılmaya başlandı. Pülümür ilçesindeki Hasangazi Jandarma Karakolu'na geçici olarak konuşlanan insansız hava araçları sayesinde bir çok karakola yapılması plananan sa kentucky seo ldırı önceden tespit edilerek önlendiği belirtildi.
Pülümür Kaymakamı Mustafa Ünver Böke, Tunceli 4'üncü Jandarma Komando Tugay Komutanlığı'nda görevli Yarbay Rıfat Döner, İlçe Garnizon Komutanı Binbaşı Levent Çinko ve Tim Komutanı Piyade Teğmen Çağdaş Ata ile birlikte Hasangazi Jandarma Karakolu'nda incelemelerde bulundu.

Karakol Komutanı Kıdemli Başçavuş Kadir Çimen tarafından Kaymakam Böke ve beraberindekilere karakol ile ilgili bilgi verildi.

Başçavuş Çemen, terörle mücadelede kullanılan insansız hava araçlarını da Kaymakam Böke ve beraberindekilere göstererek, bu araçların özelliklerini anlattı.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı tarafından üretimi yapılan insansız hava araçlarının belirli sayıda üretildiği, Tunceli başta olmak üzere terör faaliyetlerinin yoğunluklu olarak yaşandığı Şırnak, Hakkari ve Siirt'teki askeri birliklerde konuşlandırıldığı kaydedildi.

Bu insansız hava araçları, Heronlardan daha kısa süre havada kalabiliyor ve daha küçük alanları kontrol edebiliyor.Kategori : GÜNCEL