Facebook'ta Erdoğan'a hakaret edince...

  • Ana Sayfa
  • Facebook'ta Erdoğan'a hakaret edince...
Facebook'ta Erdoğan'a hakaret edince...
Facebook’taki sayfasında Başbakan Erdoğan hakkında hakaret içeren sözler yazan öğretmen B.Y. görevinden alındı.Abone ol

Çorum'da sözleşmeli olarak görev yapan, öğretmen B. Y., internette kişisel facebook sayfasında; referandumda 'hayır' oyu vereceğini ifade edip bir de Erdoğan aleyhine yazılar yazınca ipi çekildi. Çorum Vali seo usa liği, jet hızıyla soruşturmaya tabi tuttuğu öğretmeni görevden uzaklaştırdı.

"Madem 12 Eylül’le ilgili derdiniz vardı, 7 yıldır neredeydiniz”

Öğretmen B.Y.'nin görevden uzaklaştırılmasına neden olan şey, Facebook'ta yazdığı bu sözler..

Çorum Valililği bu sözler üzerine harekete geçti ve soruşturmaya tabii tuttuğu öğretmeni kusurlu bularak görevden uzaklaştırılmasına karar verdi. Alınan bu karar kentte büyük yankı buldu.  Eğitim-Sen Çorum Şube Başkanı Halil Özbent, “öğretmenin görevden uzaklaştırılması, iktidarın eleştiriye tahammülü olmadığını göstermekte” olduğunu savundu.

“Soruşturma işleminin henüz başında, konunun ne olduğu bile anlaşılmadan, öğretmenin açığa alınması, şikayetin hangi amaçla ve niçin yapıldığını, iktidar yanlılarının kendisi düşünmeyenlere de nasıl baktığını gösteren somut bir örnek olmuştur” diye konuşan Özbent, “Eğer o ifadeler başka birine yazılsaydı, öğretmen aynı şekilde görevinden uzaklaştırılır mıydı” diye sordu.Kategori : GÜNCEL