Başbakan'a 'kaçak güreşme' tepkisi

  • Ana Sayfa
  • Başbakan'a 'kaçak güreşme' tepkisi
Başbakan'a 'kaçak güreşme' tepkisi
Kılıçdaroğlu, türban tartışmaları konusunda Başbakan'a meydan okudu, "Kaçak güreşme" diyerek, net tavır almasını istedi.Abone ol

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, türban ve kamusal alana ilişkin eleştirilerde bulunduğu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a, türban sorununa ilişkin açık konuşması çağrısı missisippi seo yaptı. Sonrasında da "İlk, ortaöğretim ve kamuda türbanın serbest bırakılıp bırakılmayacağı konusunda neden konuşmaktan kaçınıyor?" diye sordu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Habertürk'ün gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Başbakan Erdoğan'a türban ve kamusal alan açıklamaları nedeniyle eleştiri oklarını yönelten Kılıçdaroğlu'nun hedefindeki diğer kişi ise Cumhurbaşkanı Gül oldu.

Kılıçdaroğlu HSYK atamalarını eleştirdiği Gül'le ilgili, "Dengeyi gözeterek atama yapabilirdi. Ama gözetmedi" saptaması yaptı. 15 Kasım'da Sosyalist Enternasyonel toplantılarına katılacak olan CHP Lideri, CHP'nin 33. olağan kurultayda ortaya çıkan tüzük sıkıntısına yönelik ise Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı'ndan haber bekledikleri de bildirildi.

Bu konuda Yargıtay'ın önerisi doğrultusunda hareket edeceklerini belirten Kılıçdaroğlu, önlerindeki üç alternatifi de şöyle sıraladı:Kategori : POLİTİKA