Kılıçdaroğlu 5 gün daha düşünecek!

  • Ana Sayfa
  • Kılıçdaroğlu 5 gün daha düşünecek!
Kılıçdaroğlu 5 gün daha düşünecek!
CHP lideri Kılıçdaroğlu 29 Ekim resepsiyonuna katılımla ilgili hala karar veremedi. Abone ol

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün 29 Ekim'de Köşk'te vereceği resepsiyona CHP'nin katılımıyla ilgili belirsizlik sürüyor. 29 Ekim'e daha çok zaman olduğunu söyleyen CHP lideri Kılıçdaroğlu, 'Siyasette beş gün oldukça uzun bir süredir. Önümüzdeki günlerde gelişecek tabloya ve koşullara bakıp ona göre kara ilinois seo r vereceğiz' diyor.

Köşk'te verilecek resepsiyona sayılı günler kaldı, ancak Kılıçdaroğlu hala kararını vermedi. Akşam'a konuşan Kılıçdaroğlu, 29 Ekim resepsiyonuna ilişkin parti tarafından alınmış bir karar olmadığını söyledi. Köşk'e çıkıp çıkmama konusunda henüz kararını vermediğini belirten Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

"Henüz karar vermedim. Çünkü 29 Ekim'e daha epey vakit var. Siyasette beş gün oldukça uzun bir süredir. Parti tarafından 'resepsiyona katılıp katılmama' konusunda alınmış bir karar olmadığını açıklıkla ifade edebilirim.

Bugüne kadar neden karar vermediğim merak edilebilir. Önümüzdeki günlerde gelişecek tabloya, günün koşullarına bakıp ona göre karar vereceğiz. Ortaya çıkacak kararın, parti için bağlayıcı olup olmayacağı tartışmasına şu anda girmek istemiyorum.

Değerlendirmelerimiz, Cumhurbaşkanlığı makamına yönelik bir tavır olarak algılanmamalı."

İNCE SÖZLERİNİN ARKASINDA

Cumhurbaşkanı Gül'ün resepsiyonuna katılmayacaklarını duyuran CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce sözlerinin arkasında durdu. İnce, "Hiçbir grup başkanvekili genel başkanın haberi olmadan böyle bir açıklama yapmaz. Bundan emin olun' dedi.Kategori : POLİTİKA