YÖK'ten öğrencilere yeni af müjdesi

  • Ana Sayfa
  • YÖK'ten öğrencilere yeni af müjdesi
YÖK'ten öğrencilere yeni af müjdesi
YÖK'ün hazırlayarak MEB'e ilettiği tasarıda üniversiteliler için af maddesi de yer alıyor. Abone ol

YÖK'ün Milli Eğitim Bakanlığı’na sunduğu kanun taslağına üniversiteden atılan öğrencilere af getirecek düzenleme eklenecek. Af kanunundan 2008 af kanunu sonrası, benzer nedenlerden mağdur olduğu belirtilen 2009 ve 2010 yılında üniver tayland gezisi sitelerden ilişiği kesilen öğrenciler faydalanabilecek.

YÖK tarafından hazırlanarak Milli Eğitim Bakanlığı’na sunulan kanun taslağına Meclis’te üniversiteden atılan öğrencilere af getirecek düzenleme eklenecek. Son olarak 2008 yılında çıkartılan af kanunu ile üniversitelerden başarısızlık veya devamsızlık nedeniyle atılan binlerce öğrenci okuluna geri dönmüştü. Meclis’te siyasi parti gruplarını ziyaret eden öğrenciler af konusunda söz aldı. Girişime AK Parti’nin yanı sıra MHP’nin de sıcak baktığı belirtiliyor.

SON AF OLACAK

Bu düzenlemenin son öğrenci affı olacağı ifade ediliyor. YÖK tarafından hazırlanan taslak üniversiteden atılmayı ortadan kaldırırken, öğrencilere tekrar ettikleri yıl için iki katı harç ödeme zorunluluğu getiriyor. Son öğrenci affı 2008 yılında çıkartılmıştı. 2009 ve 2010'da üniversitelerden atılan öğrenciler 2008 affından yararlanamadı. Yeni düzenlemenin 1982'den bu yana üniversiteden atılan tüm öğrencileri kapsayacağı ileri sürülüyor.

BugünKategori : GÜNCEL