Pursaklar Belediyesi'nden bir ilk

  • Ana Sayfa
  • Pursaklar Belediyesi'nden bir ilk
Pursaklar Belediyesi'nden bir ilk
Pursaklar Belediyesi dedeler ve torunların birlikte zaman geçirebilmeleri için lokal açtı.Abone ol

Pursaklar'da dedelerin torunlarıyla daha iyi zaman geçirebilmesi amacıyla Dede-Torun Lokali hizmet vermeye başladı.

Mimar Sinan Camii zemin katında bulunan dedeler ve torunlar lokalinin faaliyete geçmesi ilçe protokolünün ve dedelerin geniş katılım gösterdiği kahvaltı e-ticaret seo ile kutlandı.

Kahvaltılı toplantıda dedeler ve torunlar lokalinin ilçeye katacakları konusu üzerinde duruldu. Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, dedeler ile torunları arasındaki ilişkinin, gelenek ve göreneklerin yeni nesillere aktarılmasında çok önemli bir rolü olduğunu söyledi.

Başkan Çetin, “Belediyecilik sadece asfalt dökmek, kaldırım yapmak değildir. Biz de bunun bilincinde olarak sosyal hizmetlerimize ara vermeden devam ettik. Türkiye'de ilk defa dede-torun ilişkilerini geliştirmek, için böyle bir tesis açıldı. Yatsı ezanı vaktine kadar açık olacak lokalimiz tüm dedelerimize ve yavrularımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

DEDELER MASAL ANLATACAK TORUNLAR DİNLEYECEK

Kısa bir sürede tamamlanan, yaklaşık 150 metrekarelik lokalde, biri dedeler, diğeri 5-11 yaş arasındaki çocuklar için iki bölüm yer alıyor. Dedeler için olan kısım geleneksel dekorların ağırlıklı olduğu şark odası biçiminde, diğer bölüm ise çocukların hayal dünyasının kapılarını aralayacak şekilde düzenlendi.
Türkiye’nin ilk dede-torun lokalinin resmi açılış töreni ise önümüzdeki haftalarda gerçekleştirilecek.Kategori : GÜNCEL