Sahnede PKK marşları söylendi

Sahnede PKK marşları söylendi
Cizre Belediyesi'nin düzenlediği 'Bırca Belek (Alaca Kale) Çocuk Festivali' PKK ve Abdullah Öcalan propagandasına dönüştü. Abone ol

Festivale bazı çocuklar dağdaki silahlı PKK'lı teröristlerin giydiği elbiselerle katılırken, bazıları kendilerine boyamaları için verilen çerçeveli bezlere 'PKK', 'Apo' ve Kürtçe 'Welateme Kürdistane' (Vatanımız Kürdistandır) istanbul seo yazıları yazıldı.

Cizre'deki kalenin adı olan Bırca Belek,(Alaca Kale) ismiyle BDP'li belediye tarafından düzenlenen 'Bırca Belek Çocuk Festivali' PKK ve Abdullah Öcalan'ın gösterisine dönüştü. İlçenin Meydanbaşı Mahallesi'ndeki Nevruz alanında saat 10.00'da başlayan festivale, Siirt Bağımsız Belediye Başkanı Selim Sadak'ın yanı sıra, çevre ilçelerdeki BDP'li belediye başkanları ve yöneticiler katıldı. Festivale katılan çocuklar, resim sergisi düzenledi, balonlar uçurdu, bazı çocuklar meydana kurulan tahtada akranlarına Kürtçe eğitim dersi verdi.

Çocuk öğretmenler tahtaya Kürtçe, 'Ana dilimde eğitim hakkı istiyorum, dilimiz onurumuzdur' gibi yazılar yazdı. Festivale katılan bazı çocuklar tahtaya Kürtçe, 'Vatanımız Kürdistandır' diye yazarken, bazıları kendilerine boyamaları için verilen tahta çerçeveli beyaz bezlere 'PKK ve Apo' yazıları yazıp, meydanda dolaştırdı.

Dağdakı PKK'lıların kıyafetleriyle festivale katılan bazı çocuklar alanda halay çekip, sahnede PKK marşları söylerken, palyaço, süpermen ve örümcek adamlar ise minikleri eğlendirdi.Kategori : GÜNCEL