Yağmur Ankara'yı felç etti!

Yağmur Ankara'yı felç etti!
Ankara'da öğle saatlerinde başlayan yağmurun, yaşamı olumsuz etkilediği bildirildi.Abone ol

Ankara'da öğle saatlerinde başlayan yağmur hayatı felç etti. Yollarda mahsur kalan araçlardaki vatandaşlar, polisler tarafından kurtarıldı.

Eskişehir Yolu Diyanet İşleri Başkanlığı önünde yağıştan dolayı o minesota seo luşan su birikintisi trafiği felç etti. Diz boyuna kadar yükselen suda birçok araç mahsur kalırken, otomobillerin içindeki vatandaşlar dakikalarca kurtarılmayı bekledi.

Olay yerine gelen polis ekipleri, otomobillerde mahsur kalan vatandaşları güçlükle kurtarabildi. Olaya müdahale etmek üzere gelen bir polis aracı da yağmurdan nasibini aldı. Su birikintisi içerisinde mahsur kalan polis otosu çekiciyle kurtarıldı. Eskişehir Yolu üzerinde uzun konvoylar oluşurken, sürücüler tali yollara yönlendirildi. Başladığı anlardan itibaren şiddetlenen yağmur, zaman zaman yerini doluya bıraktı.

Meteoroloji yetkililerden alınan bilgiye göre, aralıksız ve yoğun yağış sonucu 10 dakika içerisinde metrekareye 18 kilogram yağış düştü. Başkente bir hafta içerisinde yağan yağmurun 10 dakika içerisinde düştüğünü ifade eden yetkililer, yağışların önümüzdeki günlerde de aralıklı olarak devam edeceğini açıkladı.Kategori : GÜNCEL