107 yıllık hastane taşındı

107 yıllık hastane taşındı
Samsun'da yeni binası tamamlanan Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yatan hastalarla birlikte eşyalarda, yeni hastaneye taşındı.Abone ol

Samsun'da yeni binası tamamlanan Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yatan 71 yataklı hasta ambulanslarla, eşyalar ise kamyonla yeni hastaneye taşındı.

Adalet Mahallesi Lise Caddesi'nde 107 yıldır Samsun Devlet Hastanesi olarak, son 1.5 yılı aşkın new hampshire seo dır da 720 yatak kapasitesi ile Samsun Mehmet Aydın Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak hizmet veren hastane, eski havaalanı Kıranköy Mezarlığı karşısındaki yeni binasına taşınıyor.

18 Ekim'den itibaren Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak hizmet verecek olan 400 yataklı hastane, son hastalarını da taşıdı. İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 13 ambulans ve 40 sağlık personeli, yataklı hastaların taşınması için görevlendirildi.

Hastane personelinin koordinesinde servislerdeki yataklarından alınan hastalar, ambulanslarla yeni hastaneye taşındı. Taşınma sırasında ilginç görüntüler oluşurken, vatandaşlar da meraklı gözlerle izledi. Hastanedeki teknik cihazlar ise kamyonlarla yeni hastaneye götürüldü. Acil servis hizmeti de veren hastane bugün son hastalarını kabul etti. Yıllardır aynı hastanede çalışan doktor, sağlık personeli ve idari görevliler hüzünlü anlar yaşadılar.

Samsun Mehmet Aydın Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Osman Güler, 18 Ekim'den itibaren yeni hastanede hizmet vermeye devam edeceklerini, hastaların ambulanslarla taşındığını, artık faaliyetlerini yeni hastanede gerçekleştirileceğini kaydetti.Kategori : GÜNCEL