Hollywood yapımı değil Türk sineması

  • Ana Sayfa
  • Hollywood yapımı değil Türk sineması
Hollywood yapımı değil Türk sineması
Sinemada roller değişti. Son yıllarda Hollywoodlu ünlüler Türk filmlerinde oynamak için ülkemize geliyor. Abone ol

Sinemaya yapılan yatırımlar artıyor, işrketler sponsorluğa daha sıcak bakıyor. Yabancı starlarla Türk oyuncular aynı filmde rol alıyor. Bu oyuncuların da katkısıyla filml tennessee seo erdeki Hollywood izleri her geçen gün artıyor.

Mahsun Kırmızıgül'ün "New York'ta 5 minare" filminin fragmanını izleyenler bunun bir Hollywood filmi olduğunu düşünebilir. Aynı şekilde 17 Aralık'ta vizyona girecek olan Sultanın Sırrı'nın fragmanını da izleyenler benzer bir duyguya kapılabilir.

Sadece filmini Amerika'da çeken yapımcıların değil, Türkiye'de çekenlerin de tercihini yabancı oyunculardan yana kullandığı görülüyor. Kurtlar Vadisi Irak, Pars Kiraz Operasyonu, Ay Lav Yu, Sınav, Kelebek, Romantik ve Pandora'nın Kutusu akla ilk gelen filmler. Yakında vizyona girecek olan Mahsun Kırmızıgül'ün New York'ta Beş Minare'si, Ömer Erbil'in senaryosunu yazdığı ve Hakan Şen'in yönettiği 'Sultanın Sırrı' ve Andrzej Bartkowiak'ın yönettiği Türk yapımı Karanlık Hesaplaşma'da da çok sayıda Hollywood yıldızı rol alıyor. (Zaman)

:   Etiket:

Kategori : MAGAZİN