K.Maraş Barosu'nda seçim heyecanı

  • Ana Sayfa
  • K.Maraş Barosu'nda seçim heyecanı
K.Maraş Barosu'nda seçim heyecanı
Kahramanmaraş Barosu'nun 10. Olağan Genel Kurulu, Ticaret Borsası Meclis Salonu'nda bugün başladı. Abone ol

Kahramanmaraş Barosu'nun 10. Olağan Genel Kurulu bugün başladı.

Kahramanmaraş Baro Başkanı Avukat İsmail Kahveci avukatlık mesleği dendiğinde akla adalet ve güven kelimelerinin geldiğini belirterek, görev süreleri içerisinde buna büyük önem verdiklerini söyledi.

360 avukatın kayıtlı bulunduğu Kahramanmaraş Barosu'nun 1 miami seo 0. Olağan Genel Kurulu Ticaret Borsası Meclis Salonu'nda başladı. İki gün sürecek genel kurulda Divan Başkanlığı'na Avukat Hasan Belli, üyeliklere ise Avukat İlhan Polat, Avukat Halil İbrahim Ahmetoğlu ve Avukat Turan Cihat Akben seçildi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam eden genel kurulda yönetim ve denetim kurulu faaliyet raporları okunarak karara bağlandı. Mesleğe yeni katılan avukatların da tanıtıldığı genel kurulda meslektaşlarına hitap eden Baro Başkanı Avukat İsmail Kahveci, 12 Eylül Referandumunda gerçekleştirilen anayasa değişikliği ile birlikte demokrasi adına önemli adımlar atıldığını söyledi.

12 Eylül darbecilerine yargı yolunun açıldığı, adalet sisteminin yeniden yapıldığı bu dönemde Baro'lara da önemli görevler düştüğünü kaydeden Kahveci, görev süreleri içerisinde dürüst ve çalışkan avukatları mesleğe kazandırdıklarını ifade etti.

Baro seçimlerinde başkan adayı olan Avukat Yusuf Bülbül ise, kendisinin de yer aldığı eski yönetim döneminde başarılı çalışmalara imza atıldığını söyledi. Kahramanmaraş Barosu'nun Türkiye'nin en önde gelen barolarından biri haline geldiğini işaret eden Bülbül, bu başarıdaki en önemli konunun ekip ruhu olduğunu dile getirdi. Kahramanmaraş Barosu'nun yeni başkanı yarın yapılacak seçimlerin ardından belli olacak.Kategori : GÜNCEL