Kars'ta 'mavi düşler' grçek olacak

  • Ana Sayfa
  • Kars'ta 'mavi düşler' grçek olacak
Kars'ta 'mavi düşler' grçek olacak
Kars’ın Kağızman İlçesi’nde, ‘Mavi Düşlere Bir Destekte Bizden’ projesi kapsamında sınav yapıldı.Abone ol

Kağızman Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce ortaklaşa hazırlanan proje çerçevesinde sınava giren yaklaşık 170 öğrenci ter döktü.

Kağızman Lisesi’nde açılan kurslarda üniversiteye hazırlık kursu ve seviye tespit sınavı yapılarak, başarılı olan öğrenciler oluşturulacak ola istanbul seo n sınıflarda eğitim görecek. Kağızman İlçe Milli Eğitim Müdürü Fesih Altay, öğrencilerin eğitimlerini sürdürebilmeleri ve başarılı olabilmeleri için her türlü desteği vereceklerini söyledi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Fesih Altay; “Mavi Düşler Projesi ile öğrencilerin önünü açmayı düşünüyoruz. Üniversiteye gitmek isteyen, düşler kuran öğrencilerimiz var. Bizde bu öğrencilerimizin bu düşlerini gerçeğe dönüştürmesine yardımcı olabilmek için bu projeyi başlattık” dedi.

MAVİ DÜŞLERİNİZ GERÇEK OLACAK

Kağızman İlçe Milli Eğitim Müdürü Fesih Altay, başarılı ve okumak isteyen öğrencilerin önün açmak ve düşlerini gerçekleştirmelerine yardımcı olmak için elimizden gelen bütün imkanları seferber ettiklerini ifade etti.

Kağızman Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce ortaklaşa hazırlanan Mavi Düşler Projesi kapsamında yapılan sınavda başarılı olan öğrenciler bir sınıfta toparlanarak üniversiteye hazırlanacak.
Öğrencilere İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde görev yapan öğretmenler ders verecek.

Hazırlık kurslarına katılan öğrencilere 25 TL. harçlık verilecek. Maddi durumu iyi olamayan öğrencilere de Kaymakamlıkça çeşitli yardımlar yapılacak.



Kategori : GÜNCEL