Ev kadınları için yeni gelir kapısı

  • Ana Sayfa
  • Ev kadınları için yeni gelir kapısı
Ev kadınları için yeni gelir kapısı
Konak Belediyesi, Sosyal Belediyecilik anlayışıyla geliştirdiği yeni projesi ev kadınlarını mutlu etti. Abone ol

Konak Belediyesi, Sosyal Belediyecilik anlayışıyla yeni bir projeyi daha yaşama geçirdi.

Nako El Örgü İplikleri ile işbirliği içinde kurulan "El Örgü Atölyeleri"nde ev kadınlarına eğitim verilecek. Gültepe, Mehtap, Eşrefpaşa, İkiçeşmelik ve Agora semt merkezinde gerçekleştirilecek olan kurslar 4 ay sürecek. Proje ilk olarak Agora Semt Merkezi'nde hayata geçirildi.

Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan, kadınlara google ads service ve aile bütçelerine ekonomik katkı sağlayacak önemli bir sosyal projeyi başlatmanın gururunu yaşadıklarını söyledi.

Proje ile amaçlarının 'Ev Kadını' tanımının ötesine geçmek olduğunu ifade eden Başkan Tartan şunları söyledi: "Üreterek aile ve ülke ekonomisine katkıda bulunan ev hanımlarımız özgüven ve ekonomik bağımsızlık kazanacak. İletişim ve dayanışma içinde olacak. İnternet sayesinde daha fazla tüketiciye ulaşarak el emeklerini kazanca dönüştürebilecekler. Sosyal Belediyecilik anlayışı ile iş birliği içine girdiğimiz Nako ile önemli bir projeye imza atıyoruz. Ev kadınlarımızı bu kurslara katılmaya davet ediyorum. Tüketici konumunda olan kadınlarımızın kabuklarını kırarak üretici konuma geçme zamanları geldi."

"Kursiyerlere el örgüsü, iplik ve renk konusunda teknik ve estetik dersler verilmesinin dışında; bilgisayar kullanımı, girişimcilik eğitimi, kooperatifleşme, bankacılık ve kredilendirme (mikro krediler), beden ve ruh sağlığı, sosyalleşme, özgüven ve etkili iletişim eğitimlerinin de verileceğini belirten Nako Kurumsal İletişim Uzmanı Sevda Turgut, kooperatifleşme ve web tabanlı satış sistemi sayesinde de kursiyerlerin maddi destek sağlayacağını açıkladı.

Web üzerinden kurulacak satış sistemi içerisinde her bir üretici kadın adına sanal dükkanlar oluşturularak ürünlerin bilinirliliği ve satışın arttırılması hedefleniyor. Ayrıca proje sonunda kadınların el emeği ürünleri; kurulacak olan kooperatifte, Nako'nun kurumsal web sitesinde, el örgü dergilerinde, fuar ve organizasyonlarda da teşhir edilerek satışa dönüştürülmesi ve kadınların gelir elde etmeleri sağlanacak.Kategori : GÜNCEL